NOVINKY

arr3Béčko přivezlo tři cenné body z Ledenic.V neděli odpoledne zavítala kaplická rezerva do Ledenic. V tabulce lépe postavení Ledeničtí... arr3Dorostenci dostali lekci z produktivity.Kapličtí dorostenci se v dalším kole oblastní I. A třídy představili v Netolicím, kam si je pozvali... arr3Děvčata přehrála v Záblatí Prachatice.V sobotu ráno, již úderem deváté hodiny, začalo v Záblatí utkání divize žen mezi domácími... arr3Šestigólové představení Michala Mrenici.Kapličtí byli v Malontech v zápase proti českobudějovické Slavii jednoznačnými favority. A také od... arr3Mladší žáci podruhé v řadě neinkasovali.Mladší žáci vstoupli do zápasu dobře. Byli aktivnější než jejich soupeř, působili fotbalovějším... arr3Výsledky okresní mládeže.16.kolo okresní přebor – žáci 28. 04. 2024 *************************************************** TJ...

ANKETA

Tipněte si umístění "A" týmu v této sezóně ?

1. - 3. místo 1. - 3. místo 29% 4. - 6. místo 4. - 6. místo 27% 7. - 10. místo 7. - 10. místo 22% 11. - 14. místo 11. - 14. místo 22%

KONTAKTY

TJ Spartak Kaplice z.s. oddíl fotbal
Bělidlo 111, 382 41 Kaplice
IČ 15789888
fkspartakkaplice@seznam.cz

I přes špatnou koncovku dvougólová výhra!

Po prohře v minulém kole s Planou hostili Kapličtí před vlastními diváky soupeře ze Sousedovic, který zavítal do Kaplice povzbuzen přesvědčivou výhrou nad Prachaticemi. Spartakovci se v domácím prostředí chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Do vedení je mohl poslat už ve čtvrté minutě Jakub Česák, který se dostal až před brankáře, stačil míč přes padajícího gólmana poslat na branku, ale zakončení nemělo patřičnou razanci a obránci nebezpečí zažehnali. Další příležitost otevřít skóre měli domácí v minutě osmé, kdy Jan Česák uvolnil Pastiera, ten pálil tvrdě po zemi, gólman Frýdy dokázala zakročit nohou. O chvíli později poprvé zahrozili i hosté, kdy podnikli výpad do otevřenější kaplické obrany, ale nevyřešili jej úplně ideálně a na konci toho všeho bylo velmi nepřesná střela Blatského. Již v pořadí třetí gólovku měli Spartakovci po čtvrthodině hry. Jakub Česák si na polovině hřiště obhodil obránce, zatáhl balón po pravé straně, ve vápně našel volného Fučíka, který Frýdovi udělal kličku, jenomže na zakončení do prázdné brány nedošlo, neboť se vlastní vinnou ocitl na zemi. Za další dvě minuty zafungovala bratrská spolupráce Česáků, mladší Jakub uvolnil Jana, ten se dostal až před brankáře, ale proti vybíhajícímu Frýdovi nezakončil ideálně. Hostující gólman byl prakticky neustále v permanenci. Ve dvaadvacáté minutě vytáhl povedenou umístěnou střelu Jana Česáka zpoza šestnáctky. Krátce na to rychlou akci kaplických fotbalistů rozjel gólman Říha, Pál posunul míč do běhu Divokému, ten ideálně vysunul rozběhnutého Fučíka, to mu se podařilo obejít vybíhajícího Frýdu, z pravé strany z úhlu však poslal míč pouze do boční sítě. Vysvobození ze střeleckého trápení přišlo po půlhodině hry. Divoký z levé strany přízemním centrem naservíroval míč nepokrytému Jakubu Česákovi, který zblízka míč poslal do zívající sousedovické svatyně – 1:0. Hosté, ač fotbalově nepůsobili vůbec špatně, tak do brankových příležitostí se dostávali jen velmi sporadicky. Pár minut před přestávkou se dostávali do gólové pozice, gólman Říha stačil zasáhnout, ale vše zastavil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího, takže i následná dorážka Blatského, která beztak skončila vedle brány, byla již zbytečná. Útočící hrát si totiž při zpracování dlouhého balónu pomohl rukou. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Spartakovců. Pří lepší koncovce, mohli již po první půli vézt minimálně o tři góly. Vstup do druhé půle vyšel domácím náramně. Po pěti minutách se jim podařilo náskok z dvojnásobit. Hosté se snažili v obranné fázi přenést hru, ale Danielova hlavička zcela otočila jejich úmysl, míč propadl za obránce, Fučík se ocitl rázem sám ve vápně, kličkou se dostal poněkud mimo střelecký úhel, ale ideálně předložil míč Jiřímu Divokému, který jej uklidil po zemi k levé tyči – 2:0. V následujících minutách mohli domácí své vedení ještě navýšit. Přízemní křížnou střelu Pastiera Frýda s obtížemi vytáhl. V 57 minutě Nowak z pravé strany přihrával po zemi před bránu, v gólové pozici míč minul Daniel. Po hodině hry se mohli hosté vrátit do zápasu kontaktním gólem, když se k ojedinělému zakončení dostal kapitán Hrach, při jeho povedené střele gólman Říha podklouzl a pak již jen sledoval, jak se míč od tyče odráží mimo. Na druhé straně si v polovině druhé půle Frýda poradil s táhlou přízemním ranou Nowaka. Čtvrthodinu před koncem po rohovém kopu Pulce hlavičkoval na přední tyči mimo Jan Česák. Krátce na to jeden z hostujících obránců zahrál malou domů mimo dosah brankáře, ten pak hasil nebezpečí před dotírajícím Štrbačkou chycením míče a domácí zahrávali nepřímý volný kop. Pulec přistrčil míč Janu Česákovi, ten však nepropálil hradbu bránících soupeřů v čele s gólmanem Frýdou. Vzápětí mohli závěr zápasu Sousedovičtí zdramatizovat, po pasu za obranu se v šanci octil Šimek, ale pokus o lob skončil v Říhových rukavicích. Pak měl v krátkém sledu dvě stoprocentní příležitosti Jan Česák. Ale v ani jednom případě se skóre neměnilo. Pak pokoušel střelecké štěstí hostující kanonýr Šourek, Říha si se střelou poradil. V poslední minutě skončila nad brankou utažená křížná střela kaplického Gondeka. Pak spálil další tutovku Jan Česák a v samotném závěru hlavičkoval nad branku Spartaku hostující Šourek. Spartakovci zvítězili zcela po zásluze, ale jejich výhra měla být daleko, ale daleko vyšší. Byl to takřka festival zahozených šancí, a tak z toho nakonec bylo v uvozovkách hubené dvoubrankové vítězství.